Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione samochody

Data publikacji 24.03.2016

Policjanci z Łodzi i Bydgoszczy zatrzymali trzech mężczyzn mających związek z kradzieżami samochodów. Funkcjonariusze odzyskali skradzione auta - BMW X6 skradzione na terenie Niemiec oraz mazdę. Jeden z zatrzymanych wpadł w ręce funkcjonariuszy po pościgu. Zatrzymanym grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

20 marca 2016 roku do VI Komisariatu w Łodzi zgłosiła się pokrzywdzona i powiadomiła o kradzieży samochodu marki Mazda o wartości 21 tys. złotych. Z relacji kobiety wynikało, że kiedy spała z jej mieszkania zniknął sprzęt elektroniczny oraz kluczyki od samochodu. Wkrótce okazało się również, że nie ma zaparkowanego przed blokiem pojazdu. Sprawa trafiła do specjalistów zwalczających przestępczość samochodową.

Funkcjonariusze namierzyli skradziony pojazd, który był zaparkowany w rejonie Ronda Solidarności w Łodzi. Po pewnym czasie pojawili się przy samochodzie dwaj mężczyźni. Przy pomocy oryginalnych kluczyków dostali się do środka i próbowali odjechać. Wówczas do akcji przystąpili kryminalni. W chwilę później w rękach funkcjonariuszy znalazł się 31-latek i jego 48-letni kompan.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy wskazał, że za kradzieżą kluczyków i pojazdu stoi młodszy z zatrzymanych. Mężczyzna już usłyszał zarzut kradzieży i kradzieży z włamaniem, zagrożony karą do 10 lat pozbawienia wolności. 31-latek był znany policjantom w związku z różnymi kradzieżami w przeszłości. Zarzut paserstwa zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności usłyszał z kolei 68-latek, który miał pomagać w ukryciu skradzionej mazdy. Mężczyzna po usłyszeniu zarzutu trafił bezpośrednio do więziennej celi, gdyż był poszukiwany za obrót narkotykami. Odzyskany przez policjantów samochód już trafił do prawowitej właścicielki.

...

W radziejowskiej komendzie w poniedziałek (21.03.2016r.) kilka minut po 16:00, oficer dyżurny otrzymał informację z Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku, o skradzionym na terenie Niemiec BMW X6. Samochód miał poruszać się drogą krajową nr 62.

Dyżurny od razu wystawił patrole wzdłuż tej trasy. Około godz.16.30 patrol ruchu drogowego zauważył skradzione BMW X 6 poruszające się w kierunku Włocławka. Policjanci ruszyli za pojazdem w pościg. Patrol prewencji ustawił blokadę w miejscowości Osięciny Skrzyżowanie. Kierujący skradzionym autem, widząc zablokowaną drogę, skręcił w prawo, w pole i po przejechaniu około 500 metrów porzucił auto, dalej uciekając pieszo. Po około 200 metrach został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego i prewencji. Mężczyzna nie stawiał oporu.

Zatrzymanym okazał się 44-letni obcokrajowiec. Trafił do aresztu. Auto zabezpieczono w policyjnym garażu, gdzie zostało poddane szczegółowym oględzinom. Odzyskany pojazd wartości około 420 tys. złotych, został skradziony kilka godzin wcześniej na terenie Niemiec.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu paserstwa mienia znacznej wartości.

Wczoraj (23 marca 2016 r.) po południu mężczyzna trafił na salę sądową, gdzie sędzia zastosował wobec niego 3 miesiące tymczasowego aresztu. Niemiecka prokuratura wystawiła za 44-letnim Litwinem europejski nakaz aresztowania. Za to przestępstwo grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP Łódź, KWP Bydgoszcz /dk)

  • skradzine samochodu #1
  • skradzine samochodu #2
  • skradzine samochodu #3
  • skradzine samochodu #4
  • skradzine samochodu #5
  • skradzine samochodu #6
Powrót na górę strony