Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za oszustwa metodą "na wnuczka"

Data publikacji 24.03.2016

Dzięki współpracy z policjantami z Podkarpacia, tomaszowscy funkcjonariusze zatrzymali 21-latka podejrzanego o oszustwo metodą "na wnuczka". Jak wynika z ustaleń, młody człowiek oszukał 9 starszych osób z województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego, na łączną kwotę ponad 100 tys.zł. W przeszłości był już karany.

Na początku listopada 76-letnia kobieta zgłosiła Policji, że padła ofiara oszustwa. Jak powiedziała, zadzwonił do niej mężczyzna podający się za policjanta, który oświadczył , że jaj wnuk spowodował wypadek drogowy. Kobieta chcąc pomóc wnukowi przekazała oszustowi swoje oszczędności w wysokości 53 tys. zł.  Po przekazaniu pieniędzy zaniepokojona zadzwoniła na policję.

Tomaszowscy policjanci pracujący nad sprawą wytypowali osobę, która mogła brać udział w oszustwie. Okazał się nią 21-letni mieszkaniec gminy Strzyżów, który przebywał na terenie Rzeszowa. Dzięki współpracy z policjantami z Podkarpacia podejrzany został zatrzymany.

21-latek, który był już wcześniej karany, odpowie za oszustwa, do których doszło na przełomie października i listopada 2015 roku. Mężczyzna usłyszał 9 zarzutów, do których się przyznał.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony