Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nadkomisarz Jacek Szewczak srebrnym medalistą Międzynarodowych Mistrzostw Holandii

Data publikacji 24.03.2016

Podczas rozgrywanych w Holandii zawodów National Dutch Open w judo po raz kolejny dobrą dyspozycją wykazał się policjant z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Nadkom. Jacek Szewczak bardzo szybko dotarł do finału, pokonując wszystkich rywali przed czasem. W zaciętej walce o złoto, nieznacznie lepszym okazał się reprezentant gospodarzy.

19 marca 2016 r. w holenderskiej miejscowości Dalfsen odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Holandii w judo –  National Dutch Open. Na starcie zawodów stanęło około 500 zawodników z 15 krajów. Nie mogło zabraknąć tam policjanta z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie –  nadkom. Jacka Szewczaka. Wykładowca Zakładu Podstaw Bezpieczeństwa IBiPP WBW WSPol po trzech walkach, które zakończył przed czasem, dotarł do finału w kat. wagowej do 90 kg. O złoto przyszło mu zawalczyć z reprezentantem gospodarzy, który po wyrównanej rywalizacji cieszył się z pierwszego miejsca.

„Srebrny medal – choć czuję niedosyt – jest i tak sporym osiągnieciem. Przegrałem nieznacznie, jedną karą. Teraz  skupiam się bardziej na trenowaniu młodzieży niż siebie. W klubie, w którym jestem trenerem przekazuję swoją wiedzę i umiejętności zarówno studentom Wyższej Szkoły Policji, jak i młodym mieszkańcom naszego powiatu. Każdy powód odciągnięcia ich od ekranu komputera jest dobry. Staram się swoją pasją zarazić  jak najwięcej osób. Razem ze mną do Holandii pojechali moi podopieczni. Ich wyniki ( 5 medali) są tylko potwierdzeniem tego, że warto w nich inwestować.  To oni będą w przyszłości reprezentować nasz kraj na zawodach międzynarodowych”. – mówił po zawodach nadkom. Jacek Szewczak.

Nadkomisarz Jacek Szewczak jest znanym i cenionym  w środowisku sportowym specjalistą  sportów walki. Swoje wieloletnie doświadczenie przekazuje obecnie przede wszystkim policjantom odbywającym w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie kurs podstawowy.

Osiągnięcia sportowe wykładowcy szczycieńskiej uczelni zostały docenione przez mieszkańców powiatu. W XIX edycji Plebiscytu na Najpopularniejszego Powiatu Szczycieńskiego zajął 3 miejsce.

Serdecznie gratulujemy sukcesów!

(WSPol w Szczytnie /dk)

Powrót na górę strony