Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

60 zarzutów za kradzież palet

Prawie 130 tysięcy złotych strat poniosła jedna z firm transportowych w Słubicach za sprawą nieuczciwych pracowników. Mężczyźni wywieźli z zakładu pracy blisko 5 tysięcy drewnianych palet.

Zawiadomienie o kradzieży palet typu „Euro” z terenu jednej z firm transportowych w Słubicach policjanci przyjęli w maju 2015 roku. Jak ustalili mundurowi, z zakładu regularnie ginęła duża ilość palet. Od początku podejrzenia padły na pracowników.
Podczas dalszych czynności policjanci ustalili, że kradzieży dokonywała grupa czterech osób, która była zatrudniona w firmie. Pracownicy do pomocy wzięli wspólnika - kierowcę, zatrudnionego w innym zakładzie. Sprawcy wydawali z magazynu palety, a kierowca wywoził je z terenu firmy i sprzedawał.

Policjanci ustalili, że z zakładu zginęło blisko 5 tysięcy palet o wartości około 130 tysięcy złotych. W całym procederze brało udział 5 mężczyzn w wieku od 32 do 51 lat – wszyscy są mieszkańcami powiatu słubickiego. Łącznie w tej sprawie policjanci zabezpieczyli mienie o wartości 51 tys. złotych. Śledczy ustalili, że proceder kradzieży trwał od listopada 2014 roku do maja 2015 roku.

Mężczyznom przedstawiono w sumie 60 zarzutów kradzieży, do których się przyznali. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą nawet 5 lat więzienia.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

  • policjant zabezpiecza skradzione przedmioty
  • policjant zabezpiecza skradzione przedmioty
  • policjant zabezpiecza skradzione przedmioty

Film 60 zarzutów za kradzież palet

Pobierz plik 60 zarzutów za kradzież palet (format mp4 - rozmiar 4.96 MB)

Powrót na górę strony