Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli podrobioną odzież, galanterię oraz okulary światowych marek

Data publikacji 24.03.2016

Policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli w Lęborku odzież, kosmetyki, galanterię oraz okulary z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych firm. Przedstawiciel poszkodowanych oszacował straty na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Kobiecie, która w swoim sklepie wprowadzała do obrotu podrobione towary grozi do 2 lat pozbawiania wolności.

Policjanci z lęborskiej komendy, zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą, zatrzymali w jednym ze sklepów na terenie miasta kobietę, która w należącym do niej butiku sprzedawała podrobioną odzież, kosmetyki, galanterię oraz okulary znanych światowych marek. Policjanci zabezpieczyli na miejscu kilkadziesiąt przedmiotów, na których widniały podrobione znaki towarowe. W przeszukaniu sklepu i czynnościach procesowych brał udział biegły - przedstawiciel poszkodowanych firm.

Według wstępnej wyceny biegłego reprezentującego właścicieli światowych marek, poniesione przez nich straty opiewają na sumę ponad 20 tys. złotych. Zabezpieczone przedmioty zostaną przesłane do poszczególnych firm celem dokładnego przebadania i szczegółowej wyceny strat.

Kobiecie, która oferowała w internecie i sprzedawała towar w swoim sklepie, w związku z wprowadzaniem do obrotu przedmiotów z podrobionymi znakami towarowym grozi do 2 lat pozbawiania wolności.

(KWP w Gdańsku / mm)

  • Policjant przeglądający towar sklepowy
  • Policjant przeglądający towar sklepowy
  • Policjant przeglądający towar sklepowy

Film Podrobione towary zabezpieczone w sklepie

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Podrobione towary zabezpieczone w sklepie (format flv - rozmiar 15.51 MB)

Powrót na górę strony