Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Osobiście podziękował policjantom za uratowanie życia

Jadąc samochodem nagle źle się poczuł i zaczął się dusić. Sierżanci Magdalena Dachowska i Jerzy Melnyczuk wybili szybę w pojeździe i udzielili kierowcy pomocy. Teraz Pan Leon osobiście podziękował policjantom za uratowanie życia. Przełożony funkcjonariuszy, nadkom. Krzysztof Urban wyróżnił mundurowych nagrodą pieniężną i życzył kolejnych sukcesów w służbie.

Przypomnijmy, sierżanci Magdalena Dachowska oraz Jerzy Melnyczuk na początku marca tego roku, w trakcie patrolu, zauważyli stojące na środku skrzyżowania osobowe renault megane. Wokół zgromadzeni byli przechodnie, którzy próbowali dostać się do wnętrza pojazdu. Mundurowi zatrzymali radiowóz i podbiegli by sprawdzić, co się stało.

W samochodzie znajdował się 58-letni kierowca. Mężczyzna dusił się. Ponieważ drzwi auta były zablokowane, policjanci wybili szybę i udzielili mężczyźnie pomocy. Funkcjonariusze, wspólnie z będącymi na miejscu osobami, wyciągnęli kierowcę z pojazdu. Następnie ułożyli go na poboczu w pozycji bezpiecznej i udzielili mu pomocy przedmedycznej - między innymi sprawdzając drożność dróg oddechowych. Do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego monitorowali też stan zdrowia mężczyzny.

Teraz Pan Leon osobiście podziękował policjantom. Do spotkania doszło w gabinecie Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku. Mieszkaniec Nysy nie szczędził ciepłych słów funkcjonariuszom za to, co dla niego zrobili. Dla obu stron było to wzruszające spotkanie. Na koniec wszyscy złożyli sobie życzenia. Natomiast p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Prudniku nadkom. Krzysztof Urban wyróżnił policjantów nagrodą pieniężną i życzył kolejnych sukcesów w służbie.

(KWP w Opolu / ms)

  • podziękowania dla policjantów za uratowanie życia #1
  • podziękowania dla policjantów za uratowanie życia #2
  • podziękowania dla policjantów za uratowanie życia #3
  • podziękowania dla policjantów za uratowanie życia #4
  • podziękowania dla policjantów za uratowanie życia #5
Powrót na górę strony