Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie świątecznego weekendu na polskich drogach

Data publikacji 29.03.2016

Jak co roku okres świąt to czas wytężonej pracy policjantów. Liczne patrole dbały o to, by na drogach było bezpiecznie. Liczba wypadków i rannych jest podobna do tej z ubiegłego roku. Cieszy fakt, że coraz mniej kierowców decyduje się kierować pod wpływem alkoholu.

Od piątku do poniedziałku na drogach doszło do 240 wypadków, w których zginęło 28 osób a 315 zostało rannych. Policjanci w tym czasie zatrzymali 1061 nietrzeźwych kierowców. To wciąż sporo, ale statystyki pokazują, że ta liczba co roku jest niższa. W ubiegłym roku było ich blisko 1.200.

Stan bezpieczeństwa na polskich drogach poprawia się. Porównując okresy od 1 stycznia do 28 marca 2015 i 2016 roku odnotowano spadek liczby wypadków o 9,5 %, osób rannych o 8,1 %. Co należy podkreślić osób, które poniosły śmierć na polskich drogach jest zdecydowanie mniej. W 2015 roku zginęło 616 osób, natomiast w tym samym czasie 2016 roku zginęły 504 osoby – to spadek aż o 18,2 %. Biorąc pod uwagę ciągle rosnącą liczbę pojazdów jest to wynik bardzo dobry, jednak celem i ambicją Policji jest by w Polsce w ogóle nie było ofiar śmiertelnych.

Ruch na drogach gęstnieje. Rośnie liczba zarejestrowanych pojazdów, coraz więcej osób ma uprawnienia do kierowania. To wymaga wzmożonej pracy Policji. Każdego dnia policyjne patrole dbają, by na drogach było bezpieczniej. Są to działania prewencyjne, interwencje kiedy trzeba pokierować ruchem by rozładować zator, ściganie piratów drogowych, to także liczne akcje prewencyjne nie tylko na ulicy, ale już w szkołach, na festynach czy za pośrednictwem mediów. 

mg

Czytaj również:

Powrót na górę strony