Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Insp. Andrzej Łuczyszyn Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu ds. logistyki

Data publikacji 29.03.2016

Pełniący obowiązki Komendanta Głównego Policji, z dniem 25 marca 2016 r., powierzył insp. Andrzejowi Łuczyszynowi, byłemu Zastępcy Komendanta Szkoły Policji w Katowicach, pełnienie obowiązków Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu ds. logistyki. Uroczystego wprowadzenia dokonał Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu insp. Arkadiusz Golanowski.

Insp. Andrzej Łuczyszyn obejmując obowiązki Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, nadzorującego pion logistyki, zastąpił na tym stanowisku insp. Tomasza Miłkowskiego, który został powołany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie.

Nowego Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, w obecności kadry kierowniczej komendy wojewódzkiej, uroczyście wprowadził szef dolnośląskiej Policji insp. Arkadiusz Golanowski, który wręczając rozkaz personalny pogratulował nowemu zastępcy objęcia stanowiska i wyraził jednocześnie przekonanie, że jego doświadczenie przyczyni się do dobrej współpracy i dalszego rozwoju dolnośląskiej Policji w zakresie realizowanych przez nią zadań.

Insp. Andrzej Łuczyszyn podziękował za uroczyste przyjęcie i zapewnił, że zdobyte na płaszczyźnie wykonawczej i kierowniczej doświadczenie oraz jego wiedza przyczynią się do dalszego sprawnego działania jednostek Policji garnizonu dolnośląskiego.

Obecnie pełniący ponownie obowiązki Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu ds. logistyki insp. Andrzej Łuczyszyn służbę w Policji pełni od 25 lat. Rozpoczął ją jako funkcjonariusz komendy w Miliczu. Po ukończeniu Szkoły Oficerskiej w Szczytnie, służbę pełnił m.in. w komendzie na wrocławskich Krzykach, Komisariacie Kolejowym Policji Wrocław Główny, a następnie piastował funkcję Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Żmigrodzie oraz Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Trzebnicy. Od 2005 r. pełnił funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Miliczu, a w 2010 roku został mianowany na stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu ds. logistyki. W 2014 r. insp. Andrzej Łuczyszyn objął stanowisko Zastępcy Komendanta Szkoły Policji w Katowicach, nadzorującego także ten pion.

Insp. Andrzej Łuczyszyn jest doktorem ekonomii i absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. W latach 2002-2006 był Dziekanem Wydziału Finansów i Bankowości, a w latach 2007/2008 został zwycięzcą konkursu „Najlepszy Wykładowca” w Wyższej Szkole Zarządzania i Finansów we Wrocławiu. Obecnie prowadzi również zajęcia w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Jest także autorem kilkudziesięciu prasowych i książkowych publikacji naukowych.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

  • Insp. Andrzej Łuczyszyn Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu ds. logistyki
  • Insp. Andrzej Łuczyszyn Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu ds. logistyki
  • Insp. Andrzej Łuczyszyn Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu ds. logistyki
Powrót na górę strony
Polska Policja