Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za pedofilię

Data publikacji 30.03.2016

Oświęcimscy policjanci zatrzymali 49–letniego mężczyznę, podejrzanego o przestępstwa seksualne, których dopuścił się wobec dwóch małoletnich chłopców. Zatrzymany na wniosek Policji i Prokuratury trafił do aresztu, a za popełnione czyny odpowie w warunkach recydywy.

W ubiegłym tygodniu policjanci zostali zaalarmowani przez jedną z mieszkanek Oświęcimia, która zgłaszała, że na osiedlu Zasole jej 9-letni syn został zaczepiony przez nieznanego mężczyznę, który nawiązał z nim rozmowę i zaczął molestować dziecko. Chłopczyk oraz towarzysząca mu o rok młodsza siostra wracali wtedy ze szkoły. Dzieci szybko zorientowały się co do zamiarów mężczyzny i uciekły. Następnie wszystko opowiedziały matce. Kobieta, będąc w towarzystwie znajomego, na podstawie opisu podanego przez dzieci, w pobliżu jednej szkół zauważyła siedzącego na ławce mężczyznę opowiadającego rysopisowi i natychmiast powiadomiła Policję. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego, którym okazał się  49–latek pochodzący z województwa mazowieckiego. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. 

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci zebrali dowody świadczące o tym, że to nie był jedyny przypadek seksualnego napastowania dzieci przez tego mężczyznę. Dzień wcześniej, również w Oświęcimiu, dopuścił się on podobnego czynu wobec 11–letniego chłopca. Małoletni równie szybko zareagował, uciekając do mieszkania babci.  

Podczas weryfikacji informacji na temat zatrzymanego policjanci ustalili, że był on już skazany przez warszawski sąd za podobne czyny dokonane wobec małoletnich, za co odbył karę pozbawienia wolności, natomiast zakład karny opuścił w listopadzie ubiegłego roku. Dlatego też będzie odpowiadał w warunkach recydywy. 

 49–latek usłyszał zarzuty karne i został tymczasowo aresztowany

 Apelujemy, aby rozmawiać z dziećmi na temat zagrożeń, jakie mogą spotkać ich podczas kontaktu z nieznanymi osobami oraz sposobów reagowania w takich sytuacjach.

 Na szczególne wyróżnienie zasługuje postawa mieszkanki Oświęcimia, która poważnie potraktowała  informacje uzyskane od swoich dzieci i doprowadziła do niezwłocznego zatrzymania sprawcy. 

(KWP w Krakowie / ms)

Powrót na górę strony