Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzili kredyty na 22 tys. zł posługując się fałszywymi dokumentami o zatrudnieniu

Data publikacji 30.03.2016

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie zakończyli aktem oskarżenia sprawę, nad którą pracowali od kilku miesięcy. Głównym podejrzanym w postępowaniu jest 29-letni mieszkaniec Węgorzewa, który w punkcie pośrednictwa finansowego, wspólnie z innymi 5 osobami, wyłudził kredyty na ok. 22 tys. zł. Zatrzymanym grożą kary do 8 lat pozbawienia wolności.

29-latek prowadził firmę zajmującą się usługami ogólnobudowlanymi. W lutym ubr. zaciągnął pierwszy kredyt w firmie zajmującej się pośrednictwem finansowym, nie mając zamiaru go spłacić. Po upływie krókiego okresu czasu młody człowiek ziągnął kolejny kredyt, tym razem na większą kwotę. Po czym doszedł do wniosku, że można zrobić z tego procederu stałe źródło dochodu. Wśród znajomych znajdował tych, którzy byli w ciężkiej sytuacji finansowej. Mężczyzna dowoził ich samochodem z Węgorzewa do Giżycka, gdzie w punkcie pośrednictwa finansowego pomagał w wypełnieniu wniosku kredytowego. Ponadto wystawiał im fikcyjne zaświadczenie o zatrudnieniu w swojej firmie. Następnie przewoził te osoby do banku, gdzie instruował jak założyć konto, na które wpływał kredyt. Swoją usługę wyceniał na połowę zaciągniętego przez znajomych kredytu.

Jak wynika z ustaleń, 29-latkowi udało się namówić 5 osób, które wraz z nim zaciągnęły kredyt na łączną kwotę około 22 tys.zł. Wszyscy odpowiedzą za oszustwo, a 29-latek również za fałszowanie dokumentów. Grożą im kary do 8 lat więzienia.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony