Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad pół kg narkotyków nie trafi na rynek

Data publikacji 30.03.2016

Ustalenia ełckich policjantów przyczyniły się do zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy przewozili znaczne ilości narkotyków z terenu Unii Europejskiej. 25-latek i 28-latek zostali zatrzymani w gminie Prostki. W ich samochodzie policjanci znaleźli ponad pół kg marihuany i amfetaminy. Zatrzymanym grożą kary pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Policjanci z Ełku, wspólnie z funkcjonariuszami z komendy wojewódzkiej Policji, prowadząc działania operacyjne ustalili, że w jednym z samochodów marki Audi mogą być przewożone narkotyki. Do zatrzymania auta doszło w gminie Prostki. W środku kryminalni znaleźli i zabezpieczyli ponad pół kg marihuany i amfetaminy. Narkotyki przewożone były w foliowych torbach w bagażniku. W tej sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn podróżujących samochodem.  

W trakcie prowadzonego śledztwa ustalono, że środki odurzające przewożone były przez 25 i 28-latka z terytorium państw Unii Europejskiej. Docelowo miały trafić na polski rynek.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić mężczyznom zarzuty przemytu wewnątrzwspólnotowego znacznej ilości środków odurzających. Prokurator zastosował wobec podejrzanych poręczenia majątkowe w wysokości 10 tys. zł.Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje za taki czyn karę grzywny i pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

(KWP w Olsztynie / mw)

  • Narkotyki znalezione w samochodzie
  • Zabezpieczona marihuana
Powrót na górę strony