Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna fabryka tytoniu - zatrzymane 3 osoby

Blisko 3 tony suszu i pociętego tytoniu zabezpieczyli policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji Zarządu w Opolu wspólnie z funkcjonariuszami Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego to blisko 2 miliony złotych. Zatrzymani mieszkańcy województw dolnośląskiego i opolskiego usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

22 marca, funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji Zarządu w Opolu wraz ze strażą graniczną zatrzymali 3 mężczyzn w wieku od 24 do 29 lat.  Wspólne działania prowadzone były w województwie dolnośląskim. Tam w ubiegłym tygodniu funkcjonariusze zatrzymali do kontroli forda transita, w którym znaleźli 40 worków (około 800 kilogramów) z krajanką tytoniową bez polskich znaków akcyzy. Osoby podróżujące tym pojazdem - mężczyźni w wieku 24 i 29 lat - zostali zatrzymani. Funkcjonariusze zatrzymali również trzeciego mężczyznę, 24-latka, który podróżował innym samochodem.

Przeszukując pomieszczenia gospodarcze, wynajmowane przez mężczyzn, policjanci znaleźli linię produkcyjną, a tam blisko 2 tony suszu oraz ponad 100 kg gotowej krajanki. Funkcjonariusze zabezpieczyli także 2 maszyny do cięcia tytoniu o wartości 30 000 złotych oraz wagę do porcjowania.

Współpracujący z policjantami celnicy ustalili, że uszczuplenie Skarbu Państwa, z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego to blisko 2 miliony złotych. Natomiast wartość samego suszu i krajanki tytoniowej to ponad 1,5 miliona złotych.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Grozi im nawet do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

(KWP w Opolu / ms)

  • zabezpieczony tytoń
  • zabezpieczony tytoń
  • zabezpieczony tytoń

Film Zlikwidowana nielegalna fabryka tytoniu - zatrzymane 3 osoby

Pobierz plik Zlikwidowana nielegalna fabryka tytoniu - zatrzymane 3 osoby (format mp4 - rozmiar 2.8 MB)

Powrót na górę strony