Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Motocykliści pod okiem drogówki

Data publikacji 30.03.2016

Sulęcińscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo miłośników jednośladów bacznie przyglądają się ich jeździe. Tylko w ostatnich dniach mundurowi zmuszeni byli interweniować wobec kilku nieodpowiedzialnych motocyklistów. Rekordzista pędził 208 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 90.

W sobotę /26.03./ policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie pełnili służbę z użyciem wideorejestratora. Nieoznakowanym samochodem służbowym funkcjonariusze monitorowali drogę krajową K-92. Około godziny 17.45 do kontroli drogowej zatrzymali dwóch kierujących motorami marki Yamaha. Powodem kontroli było przekroczenie dozwolonej prędkości. Mężczyźni w wieku 29 i 43 lat jechali z prędkością 164 km/h przy ograniczeniu do 90 km/h.

Z kolei w poniedziałek /28.03./ na drodze K-22 po godz. 17:00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zarejestrowali prędkość kolejnego motocyklisty. Tym razem 36-letni mężczyzna jechał motorem marki Kawasaki z prędkością 208 km/h przy ograniczeniu do 90 km/h. Nieodpowiedzialni motocykliści zostali ukarani mandatami.

W 2015 roku na lubuskich drogach zginęło 9 motocyklistów. Policjanci przypominają o zachowaniu rozsądku. Nie ma taryfy ulgowej dla kierowców łamiących przepisy. Motocykliści powinni pamiętać, że w wielu miejscach po zimie asfalt nie jest idealny. Najechanie motocyklem na dziurę lub piasek może doprowadzić do wypadku.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

Film Motocykliści pod okiem drogówki

Pobierz plik Motocykliści pod okiem drogówki (format mp4 - rozmiar 5.35 MB)

Powrót na górę strony