Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzut ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkującego śmiercią dla kobiety, która pobiła męża

Data publikacji 30.03.2016

Zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkującego śmiercią usłyszała kobieta, który w drugi dzień świąt pobiła swojego męża. Kobieta miała zadać mu uderzenia w głowę, po czym położyć się spać. Kiedy po kilku godzinach wstała, jej małżonek nie dawał już oznak życia. Wtedy wezwała pogotowie ratunkowe. Lekarz stwierdził zgon i o całej sytuacji powiadomił policjantów.

W poniedziałek, 28.03.br., rano, ostródzcy policjanci zostali powiadomieni o tym, że w jednym z bloków na terenie gminy Ostróda pogotowie ratunkowe zostało wezwane do mężczyzny z obrażeniami głowy. Lekarz, który przyjechał na miejsce stwierdził, że 71-latek nie żyje i powiadomił o tym policjantów. Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres. Przez kilka godzin grupa funkcjonariuszy z technikiem kryminalistyki, pod nadzorem prokuratora, pracowała na miejscu, by zabezpieczyć wszystkie ślady mogące przyczynić się do ustalenia okoliczności śmierci mężczyzny. W tej sprawie zatrzymana została żona zmarłego mężczyzny i ich wspólny znajomy, który feralnego dnia był u nich w odwiedzinach. Policjanci przesłuchali też świadków znających rodzinę, w której doszło do zdarzenia. Ciało zmarłego 71-latka zabezpieczono w prosektorium do sekcji zwłok. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, bezpośrednią przyczyną śmierci mogły być uderzenia zadane w głowę zmarłego.

Policjanci pracujący przy wyjaśnieniu okoliczności tego zdarzenia ustalili, że do tragicznej w skutkach sytuacji doszło już po wyjściu z mieszkania wspólnego znajomego małżeństwa. Kobieta przyznała, że wtedy właśnie uderzyła męża kilka razy w głowę, po czym położyła się spać. Kiedy wstała i zobaczyła go leżącego, wezwała pogotowie. Jak się okazało, na pomoc było już za późno.

Prokurator po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zebranym w tej sprawie przez funkcjonariuszy, zdecydował się wystąpić do sądu o tymczasowe aresztowanie kobiety. Za przestępstwo, o które 66-latka jest podejrzana, może jej grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mw)

  • Zatrzymana prowadzona przez policjantów
  • Zatrzymana prowadzona przez policjantów

Film Zarzut ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkującego śmiercią dla kobiety, która pobiła męża

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zarzut ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkującego śmiercią dla kobiety, która pobiła męża (format flv - rozmiar 3.19 MB)

Powrót na górę strony