Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za nielegalne posiadanie amunicji

Data publikacji 30.03.2016

Skarżyscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o nielegalne posiadanie amunicji. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 170 sztuk naboi do karabinu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego skarżyskiej komendy ustalili mężczyznę, wobec którego mieli podejrzenia, że może posiadać nielegalnie amunicję. Wczoraj pojechali do miejsca zamieszkania 27-latka. W trakcie przeszukania jednego z pomieszczeń funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli trzy sztuki naboi kaliber 7,92 mm. Mężczyzna nie posiadał wymaganego zezwolenia na posiadanie amunicji. Został zatrzymany.

Jak wynika z ustaleń, 27-latek znalazł naboje na jednej z posesji w gminie Bliżyn podczas zleconych prac remontowych ogrodzenia. Amunicja miała znajdować się w metalowej skrzynce oraz plastikowym pudełku w ogródku. Podczas sprawdzania posesji policjanci znaleźli opisywane pojemniki z amunicją. Łącznie zabezpieczono blisko 170 naboi do karabinu. Kryminalni szybko ustalili właściciela zabezpieczonych naboi. Okazał się nim 27-latek, u którego były wcześniej wykonywane prace remontowe ogrodzenia. Mężczyzna był już wcześniej notowany za podobne przestępstwo. Teraz ponownie stanie przed sądem.

Zatrzymanym może grozić nawet 8 lat więzienia.

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony