Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł i uszkodził koparkę

Data publikacji 30.03.2016

Policjanci z Komisariatu Policji w Stawiszynie zatrzymali 22-latka podejrzanego o kradzież koparko-ładowarki z terenu budowy zbiornika wodnego. Mężczyzna w trakcie kradzieży uszkodził pojazd, co uniemożliwiło kontynuowanie jazdy. Następnie zadzwonił do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu i poinformował o kradzieży. Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 28 marca br. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu odebrał zgłoszenie o usiłowaniu kradzieży koparko-ładowarki z terenu budowy zbiornika wodnego w gminie Mycielin. Na miejsce pojechali funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stawiszynie.

Okazało się, że młody człowiek będący pod wpływem alkoholu ukradł maszynę budowlaną należącą do jego rodziny. W trakcie przejazdu pojazdem zgubił łyżkę koparko-ładowarki. Postanowił wrócić po zgubę, lecz próba jej zaczepienia zakończyła się uszkodzeniem pojazdu. Uniemożliwiło to także mężczyźnie dalszą jazdę. Wówczas 22-latek powiadomił rodzinę oraz policję o tym, że ujawnił próbę kradzieży koparki.

Zatrzymany noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży koparko-ładowarki. Wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mw)

  • Uszkodzona koparko-ładowarka
  • Zatrzymany prowadzony przez policjanta
Powrót na górę strony