Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udaremnili kolejny przemyt narkotyków

Policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową oraz funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie wspierani przez celników przejęli ponad 3 kilogramy kokainy. Policjanci zatrzymali na warszawskim lotnisku 39-letniego obywatela Włoch, który próbował przemycić narkotyki z Brazylii do Polski. Mężczyzna usłyszał już zarzut i został tymczasowo aresztowany przez sąd.

Stołeczni policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość narkotykową uzyskali informację o cudzoziemcu, który prawdopodobnie będzie próbował przemycić do Polski większą ilość narkotyków. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna leci z Brazylii przez Lizbonę do Warszawy.

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej oraz pracownikami Izby Celnej przystąpili do działania, gdy samolot lecący z Rio de Janeiro wylądował na lotnisku na Okęciu. Podejrzewany pasażer został skontrolowany przez funkcjonariuszy. Okazało sie, że w jego plecaku znajduje się pięć opakowań z białym proszkiem. Po zbadaniu zabezpieczonej substancji wyszło na jaw, że jest to ponad 3 kilogramy kokainy. Czarnorynkowa wartość narkotyków wynosi około miliona złotych.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i przewieziony do komendy. Funkcjonariusze zabezpieczyli od 39-latka pieniądze na poczet przyszłych kar. Obywatel Włoch jest podejrzany o przemyt znacznej ilości środków odurzających, za co może mu grozić co najmniej 3-letni pobyt w więzieniu.

Postępowanie przygotowawcze w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Ochota. Sąd zdecydował już o zastosowaniu wobec zatrzymanego trzymiesięcznego tymczasowego aresztowania.

(KSP / ms)

  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki
  • Zatrzymany podejrzany
Powrót na górę strony