Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trafiła na trzy miesiące do aresztu za ugodzenie męża nożem

Data publikacji 31.03.2016

Sąd Rejonowy w Mrągowie przychylił się do wniosku policji i prokuratury, i zastosował wobec 47-letniej kobiety trzymiesięczny areszt. Mieszkanka gminy Mikołajki od niedzieli trzeźwiała w policyjnym areszcie po tym, jak ugodziła męża nożem. Kobieta usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa.

W niedzielę (27.03.2016 r.) tuż przed godziną 17.00 oficer dyżurny mrągowskiej policji odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z domów na terenie gminy Mikołajki mężczyzna został ugodzony nożem. Pod wskazany adres zostali skierowani policjanci załogi patrolowo-interwencyjnej. Tam zastali 48-letniego mężczyznę z raną kłutą brzucha. Niezbędna była pomoc przedmedyczna, by mężczyzna się nie wykrwawił, dlatego funkcjonariusze do przyjazdu karetki pogotowia uciskali ranę opatrunkiem. Następnie pokrzywdzony mężczyzna w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem do olsztyńskiego szpitala. Tam przeszedł operację i obecnie jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wstępnie policjanci ustalili, że 48-latek został zaatakowany przez żonę. Małżonkowie pokłócili się podczas wspólnego spożywania alkoholu. W pewnym momencie, w trakcie awantury, kobieta ugodziła męża nożem w brzuch. 47-letnia kobieta została zatrzymana, miała 2 promile alkoholu w organizmie. Dlatego, aby złożyć szczegółowe zeznania kobieta musiała najpierw wytrzeźwieć. 

Wczoraj przedstawiono jej zarzut usiłowania zabójstwa. Za to przestępstwo grozi jej kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Również wczoraj Sąd Rejonowy w Mrągowie przychylił się do wniosku policji i prokuratury, i zastosował wobec kobiety trzymiesięczny areszt.

(KWP w Olsztynie / ms)

Powrót na górę strony