Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Cztery zarzuty za czerpanie korzyści z prostytucji

Data publikacji 31.03.2016

Cztery zarzuty za czerpanie korzyści majątkowej z prostytucji innych kobiet oraz ułatwiania im tego procederu - to czyny, o które podejrzana jest 38-letnia szczecinianka. Kobieta prowadziła w centrum miasta agencję towarzyską. Teraz może jej grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KWP w Szczecinie zajmują się także sprawdzaniem i kontrolowaniem środowisk związanych z prostytucją. Ich zadaniem jest między innymi dotarcie do osób, które z tego przestępczego procederu czynią sobie stałe źródło utrzymania. Tym razem kryminalni uzyskali informację, że w centrum miasta jest prowadzona agencja towarzyska. Policjanci ustalili, że prowadzi ją 38- latka.  Funkcjonariusze dokładnie zlokalizowali miejsce, w którym była agencja i zatrzymali kobietę.

Zebrany przez policjantów z Niebuszewa materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie kobiecie czterech zarzutów czerpania korzyści majątkowej z prostytucji innych kobiet oraz ułatwiania im prostytucji poprzez udostępnienie lokalu. 38- latka nie przyznała się do tych czynów. Składając wyjaśnienia, bagatelizowała swoją rolę w organizacji agencji.

Prokurator, po zapoznaniu się z całością materiału dowodowego, zastosował wobec szczecinianki policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe. Za to przestępstwo kobiecie może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / ms)

Powrót na górę strony