Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci po pościgu zatrzymali motocyklistę

Data publikacji 31.03.2016

Policjanci z powiatu świdnickiego zatrzymali 20-letniego motocyklistę, który w terenie zabudowanym jechał blisko 150 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 40 km/h. Mężczyzna nie zważał na sygnalizację świetlną, znaki drogowe i inne pojazdy poruszające się po drodze, a nawet przechodniów. Nie zatrzymał się także do kontroli myśląc, że uda mu się zgubić policyjny pościg. Motocyklista został zatrzymany i stracił prawo jazdy na 3 miesiące, a sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy patrolując jedną z ulic miasta zauważyli kierującego motocyklem bez tablicy rejestracyjnej. Policjanci dali mężczyźnie wyraźny sygnał do zatrzymania, ten jednak kompletnie to zignorował, zamiast się zatrzymać przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Motocyklista wielokrotnie przekraczał prędkość, jadąc nawet 148 km/h w obszarze zabudowanym, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h. Nie stosował się także do sygnalizacji świetlnej i wjeżdżał na skrzyżowania na czerwonym świetle, kilkakrotnie nie ustępując pierwszeństwa przejazdu innym pojazdom, a także pieszym. Jakby tego było mało, wjechał "pod prąd" w ulicę jednokierunkową i kontynuował jazdę po chodniku  z prędkością blisko 100 km/h. Ponadto, wyprzedzał także inne pojazdy na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych.

Mężczyzna po pościgu został zatrzymany przez policjantów. Kierującym okazał się 20-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Twierdził, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo się bał. Nie posiadał bowiem uprawnień do kierowania motocyklem, a jego pojazd nie został dopuszczony do ruchu i nie był także ubezpieczony.

Z uwagi na liczne wykroczenia w ruchu drogowym popełnione przez 20-latka, a także kilkakrotne przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, decyzja policjantów mogła być tylko jedna - kierowcy zatrzymano prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Teraz funkcjonariusze skierują do sądu wniosek o ukaranie 20-letniego mieszkańca Wałbrzycha zarówno za przekroczenie prędkości jak i pozostałe liczne wykroczenia, których się dopuścił.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Film Policjanci przerwali szaleńczą jazdę motocyklisty

Pobierz plik Policjanci przerwali szaleńczą jazdę motocyklisty (format mp4 - rozmiar 8.33 MB)

Powrót na górę strony