Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczna segregacja w czasie jazdy

Data publikacji 31.03.2016

Nawet 5 tys. złotych grzywny grozi kierowcy ciężarówki, który wykazał się dużą nieodpowiedzialnością. Mężczyzna wiózł na skrzyni załadowczej pracowników firmy, którzy w tym czasie segregowali odpady komunalne. Niebezpieczną sytuację zarejestrowała kamera w nieoznakowanym radiowozie.

W czwartek (24 marca br.) sulęcińscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pełnili służbę z wykorzystaniem nieoznakowanego radiowozu. W Krzeszycach na ul. Skwierzyńskiej zarejestrowali wykroczenie popełnione przez kierującego samochodem ciężarowym, zajmującym się wywozem segregowanych odpadów komunalnych.

Kierujący mercedesem jechał z otwartą windą załadunkową, na której stał pracownik firmy, a drugi znajdował się w części ładunkowej. Mężczyźni nie posiadali żadnych zabezpieczeń. Ponadto, kierujący ciężarówką podczas jazdy miał włączone żółte światło błyskowe. Policjanci poinformowali 37-letniego kierującego mercedesem, że za naruszenie przepisów ruchu drogowego odstępują od nałożenia mandatu karnego, kierując wniosek do sądu. Grozi mu do 5 tys. złotych grzywny.

Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji, policjanci przerwali tę niebezpieczną jazdę, która nawet w przypadku pozornie niegroźnego zdarzenia mogła zakończyć się tragicznie.

(KWP Gorzów Wlkp. /dk)

 

Film Niebezpieczna segregacja w czasie jazdy

Pobierz plik Niebezpieczna segregacja w czasie jazdy (format mp4 - rozmiar 5.69 MB)

Powrót na górę strony