Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zastawiał wnyki na sarny

Data publikacji 31.03.2016

Działania ostrołęckich kryminalnych przy współpracy z myśliwymi z koła łowieckiego zakończyły się zatrzymaniem 45-letniego mieszkańca Rzekunia. Mężczyzna podejrzewany jest o kłusownictwo. Wnyki zastawiane były m.in. na sarny i jelenie.

Wczoraj do policyjnego aresztu trafił 45-letni mieszkaniec gminy Rzekuń. Był to efekt współpracy policjantów wydziału kryminalnego oraz myśliwych z Koła Łowieckiego „Kormoran” zs. w Goworowie. W trakcie prowadzonych działań ustalono, iż na terenie lasów w Kamiance zastawiane były sidła. Przygotowane pułapki wskazywały, że celem kłusownika były sarny, jelenie a nawet łosie.

Do sprawy zabezpieczono linki plecione, stalowe oraz z tworzywa sztucznego o długości blisko 3 metrów. Zebrany materiał doprowadził kryminalnych do 45-latka. Podczas dalszych przeszukań pomieszczeń zajmowanych przez mężczyznę policjanci zabezpieczyli kolejne dwie linki. Mieszkaniec gminy Rzekuń trafił do policyjnego aresztu.

Postępowanie w sprawie naruszenia przepisów prawa łowieckiego prowadzą policjanci wydziału kryminalnego. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.  

(KWP Radom / mm)

Powrót na górę strony