Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany 6 listami gończymi zatrzymany

Data publikacji 31.03.2016

Kryminalni z Wilanowa zatrzymali 23-letniego Pawła S. Od ponad 2 lat mężczyzna poszukiwany był sześcioma listami gończymi. Wpadł w ręce policjantów na ulicy Bernardyńskiej. Został już przetransportowany do zakładu penitencjarnego, gdzie spędzi najbliższe cztery lata.

Nieumundurowany policyjny patrol przebywał w rejonie ulicy Bernardyńskiej. Podczas obserwacji, jeden z funkcjonariuszy zauważył mężczyznę, którego wygląd skojarzył z rysopisem osoby poszukiwanej listem gończym. Kiedy policjanci wprowadzili do bazy informacyjnej dane, które podał mieszkaniec okazało się, że nie jest poszukiwany. Nie dając wiary w prawdziwość podawanych przez Pawła S. danych osobowych, policjanci postanowili zweryfikować je z posiadanymi w bazach zdjęciami. Przypuszczenia kryminalnych potwierdziły się. 23-latek próbował uniknąć odpowiedzialności, podając dane swojego brata.

Po ponownym sprawdzeniu mężczyzny okazało się, że jest on poszukiwany na podstawie sześciu listów gończych. Za popełnione przestępstwa m.in. kradzieże, uszkodzenia mienia, zmuszanie do określonego działania oraz uszkodzenie ciała ma do odbycia karę łączną w wymiarze 4 lat i 3 miesięcy pozbawienia wolności.

Zaskoczony całą sytuacją Paweł S. przyznał, że wiedział, że jest osobą poszukiwaną. Wiedział także, że wysłano za nim kilka listów gończych. Wierzył jednak, że zmiana wyglądu pozwoli mu pozostać anonimowym.

(KSP / mm)

Powrót na górę strony