Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wniosek o ekstradycję poszukiwanego czerwoną notą Interpolu

Data publikacji 31.03.2016

Jest wniosek o ekstradycję mężczyzny poszukiwanego czerwoną notą Interpolu za zabójstwo pierwszego stopnia, który został zatrzymany przez brzeskich policjantów we współpracy z funkcjonariuszami Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP.

Przypomnijmy , do zatrzymania doszło w połowie lutego br. na jednym z brzeskich osiedli przez funkcjonariuszy ogniwa patrolowo – interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Mężczyzna odpowiadał rysopisowi podanemu przez Interpol. Sprawdzenie w bazie danych tylko potwierdziło, że zatrzymany jest poszukiwany czerwoną notą Interpolu.

Amerykański Sąd w Illinois wydał list gończy za mężczyzną w związku z zabójstwem, jakiego Piotr W. dopuścił się w październiku 2010 roku – wówczas to Piotr W. , wraz z innym ustalonym przez funkcjonariuszy mężczyzną, napadli na mieszkańca hrabstwa Cook, którego skrępowali i dotkliwie pobili, a potem okradli jego dom.  Ofiara napaści, wskutek odniesionych obrażeń, zmarła. Sąd potraktował to zdarzenie z całą surowością, kwalifikując je jako zabójstwo pierwszej kategorii. 

Mężczyzna został skazany na karę dożywocia.

Po zatrzymaniu przez brzeskich policjantów trafił do aresztu - Sąd Okręgowy w Tarnowie zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 60 dni. To czas na przeprowadzenie procedury ekstradycyjnej i podjęcie decyzji czy zatrzymany Piotr W. wydany zostanie stronie amerykańskiej.

(KWP w Krakowie / ms)

Powrót na górę strony