Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Na portalu aukcyjnym sprzedawał nielegalne oprogramowanie

Data publikacji 01.04.2016

Sochaczewscy policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o handel nielegalnym oprogramowaniem na portalu aukcyjnym. Wartość rynkowa sprzedanego oprogramowania to ponad 100 tys. zł. Mężczyźnie grozi 3 lata więzienia.

Policjanci zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie od dłuższego czasu pracowali nad sprawą dotyczącą nielegalnego rozpowszechniania płyt z popularnym systemem operacyjnym oraz oprogramowaniem antywirusowym poprzez jeden z portali aukcyjnych.

Efektem pracy funkcjonariuszy było zatrzymanie 34-letniego mieszkańca gminy Sochaczew, który od 2009 roku prowadząc własną działalność gospodarczą, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej sprzedawał płyty z nielegalnym oprogramowaniem komputerowym. Z tej działalności uczynił stałe źródło dochodu.

Podejrzany oferował do sprzedaży oprogramowanie w dużo niższej cenie, niż cena legalnego programu. Policjanci ustalili, iż łączną wartość rynkowa sprzedanego w ten sposób towaru to kwota  ponad 110 tys. zł.

Sprawa ma charakter rozwojowy i straty firm komputerowych będą zdecydowanie większe. Na poczet przyszłych kar i roszczeń zabezpieczono mienie podejrzanego o wartości 540 tys. zł. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP Radom /dk)

Powrót na górę strony