Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali dziuple samochodowe

Lubińscy policjanci zlokalizowali i zlikwidowali trzy dziuple samochodowe, znajdujące się na terenie województwa dolnośląskiego i wielkopolskiego. Funkcjonariusze zabezpieczyli także podzespoły pochodzące z samochodów skradzionych na terenie Polski, Czech i Niemiec. Cztery zatrzymane w tej sprawie osoby usłyszały już zarzuty kradzieży pojazdów oraz paserstwa. Dziuple zlikwidowali także policjanci z Warszawy, którzy odzyskali dwa auta i zatrzymali dwie osoby.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, zlikwidowali 3 dziuple samochodowe. Nad tą sprawą funkcjonariusze pracowali już od dłuższego czasu. Po potwierdzeniu zebranych informacji, w ciągu kilku ostatnich dni, kolejno wchodzili na posesje w województwie dolnośląskim i wielkopolskim, zabezpieczając podzespoły ze skradzionych samochodów.

Każdorazowo wstępna identyfikacja potwierdzała, że pochodzą one z samochodów skradzionych na terenie Polski, Niemiec i Czech. Realizując czynności w tych sprawach funkcjonariusze zatrzymali trzech mieszkańców woj. wielkopolskiego w wieku od 21 do 27 lat, którzy specjalizowali się w kradzieżach samochodów marki: Audi, VW i Skoda. 

Z ustaleń policjantów wynika, ze po kradzieży pojazdy trafiały do dziupli, gdzie następnie były demontowane na części. Policjanci udowodnili zatrzymanym na chwile obecną 7 kradzieży samochodów i trzy usiłowania kradzieży. Ponadto zarzuty paserstwa usłyszał również zatrzymany 39-letni mieszkaniec Dolnego Śląska. 

Lubińscy policjanci nadal pracują nad wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tego przestępczego procederu, w związku z powyższym nie wykluczają też kolejnych zatrzymań. Przypomnijmy, że za włamanie do pojazdu i jego kradzież grozi kara do 10, a za paserstwo do 5 lat pozbawienia wolności.

----

Stołeczni policjanci prowadzili w ostatnim czasie działania wymierzone w przestępczość samochodową. Akcja koordynowana przez funkcjonariuszy ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową miała na celu likwidację „dziupli” oraz weryfikację legalności pojazdów.

Podczas działań funkcjonariusze zlikwidowali dziuplę samochodową na terenie Wołomina. Policjanci odzyskali toyotę, która została skradziona kilka dni wcześniej w Warszawie oraz zatrzymali dwóch mężczyzn. W miejscu tym został również zabezpieczony silnik z samochodu marki Mercedes Vito oraz skrzynia biegów z BMW. 39-latek oraz 17-latek, którzy trafili w ręce funkcjonariuszy, ukryli samochód pochodzący z kradzieży.

Funkcjonariusze skontrolowali także  ponad 50 samochodów, które znajdowały się między innymi na terenie jednego z komisów. Na policyjny parking trafiła honda crv o wartości ponad 70 tys. złotych nosząca ślady przerabiania oznaczeń identyfikacyjnych.

Teraz sprawą zajmują się stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową. Zatrzymani mężczyźni zostali przesłuchani. 39-latek usłyszał zarzut za paserstwo. Nieletni odpowie jako sprawca czynu karalnego. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

(KWP we Wrocławiu / KSP / ms)

  • zabezpieczone części #1
  • zabezpieczone części #2
  • zabezpieczone części #3
  • Komenda Stołeczna Policji

  • zabezpieczone części przez stołecznych policjantów #1
  • zabezpieczone części przez stołecznych policjantów #2
  • zabezpieczone części przez stołecznych policjantów #3

Film Policjanci zlikwidowali trzy dziuple samochodowe

Pobierz plik Policjanci zlikwidowali trzy dziuple samochodowe (format mp4 - rozmiar 18.88 MB)

Powrót na górę strony