Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skuteczni w eliminowaniu piractwa drogowego

Data publikacji 01.04.2016

Lubuscy policjanci konsekwentnie dbają o bezpieczeństwo na drogach regionu. Jednym z najważniejszych elementów z tym związanych jest temperowanie kierowców powodujących największe zagrożenie. Często są to kierowcy niestosujący się do ograniczeń prędkości. Tylko w ostatnich dniach mundurowi przyłapali na niebezpiecznej jeździe kilka nieodpowiedzialnych osób.

Przekroczenie prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków na drodze. Niestety pomimo ciągłego przypominania o zagrożeniach, jakie niesie jazda z nadmierną prędkością, wciąż wielu kierowców je bagatelizuje. Wszyscy kierujący, którzy łamią przepisy drogowe muszą liczyć się nie tylko z niebezpieczeństwem jakie powodują, ale również z poważnymi konsekwencjami. Lubuska drogówka bacznie przygląda się kierowcom, którzy rażąco łamią przepisy dotyczące przekroczenia prędkości. Skuteczność pracy policjantów potwierdzają przypadki z ostatnich kilku dni. Zostały one zarejestrowane przez kamery zamontowane w nieoznakowanych radiowozach.

W piątek (25.03) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sulęcinie, pełniąc służbę z użyciem wideo rejestratora na drodze K-22, zatrzymali do kontroli kierującego Audi. Mieszkaniec powiatu słubickiego jechał z prędkością 192 km/h przy ograniczeniu do 90 km/h. Kontrola drogowa zakończyła się dla niego mandatem i 10 pkt. karnymi.

W czwartek (31.03) uwagę policjantów na autostradzie A-2 niedaleko Świebodzina przykuwa osobówka, której kierowca rozpędził auto do prawie 190 km/h. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że za kierownicą siedzi 32-letni mieszkaniec Łęknicy. Konsekwencje dla niego, to mandat i 10 pkt. karnych. Niespełna godzinę później policjanci na tej samej drodze, również pod Świebodzinem, rejestrują prędkość Audi, która pędzi 211 km/h. Niebezpieczna jazda dla 53-kierowcy, mieszkańca Poznania zakończyła się mandatem i 10 pkt. karnymi.

Tego samego dnia na drodze K-2, na zjeździe z autostrady A-2, policjanci zatrzymują do kontroli 46-letniego obywatela Niemiec. Mężczyzna chwilę wcześniej rozpędził osobowego passata do ponad 150 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 90. Spotkanie z patrolem drogówki zakończyło się dla niego mandatem.

Opisane przypadki kierowców przyłapanych na niebezpiecznej jeździe potwierdzają skuteczność pracy lubuskich policjantów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na drogach. Mundurowi przypominają, że nie ma żadnej taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie będą stosować się do przepisów, szczególnie tych związanych z przekroczeniem prędkości.

(KWP Gorzów Wlkp. /dk)

Film Skuteczni w eliminowaniu piractwa drogowego

Pobierz plik Skuteczni w eliminowaniu piractwa drogowego (format mp4 - rozmiar 13.3 MB)

Powrót na górę strony