Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ćwiczyli na stadionie

Data publikacji 01.04.2016

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej i Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu wzięli udział w szkoleniu praktycznym na INEA Stadionie w Poznaniu. Ćwiczenia funkcjonariuszy przeprowadzono w związku z przygotowaniami do zabezpieczenia obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski.

31 marca br. na Inea Stadionie w Poznaniu odbyło się szkolenie praktyczne policjantów z Oddziału Prewencji Policji KWP w Poznaniu i Wydziału Zabezpieczenia Miasta KMP w Poznaniu, w tym policyjnych jeźdźców z Ogniwa Konnego oraz przewodników psów.

Szkolenie obyło się w formie ćwiczeń praktycznych, a zorganizowane zostało w związku z przygotowaniami do zabezpieczenia obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski, które w Poznaniu odbędą się 15 i 16 kwietnia br.

Trwające kilka godzin szkolenie miało na celu przede wszystkim doskonalenie współpracy służb w razie wystąpienia sytuacji kryzysowych, w tym zagrożenia terrorystycznego oraz doskonalenie procedur wymiany informacji pomiędzy pracującymi razem służbami.

Policjanci wyposażeni w tarcze, kaski i środki przymusu bezpośredniego ćwiczyli warianty przywracania naruszonego ładu i porządku. Istotą ćwiczeń była dokładność i precyzja w działaniu. Bardzo ważne było także błyskawiczne wykonywanie poleceń, które podczas działań w sytuacjach o podwyższonym ryzyku stanowi o skuteczności działania Policji.

Po ćwiczeniach policjantów, szkolenie na stadionie rozpoczęli funkcjonariusze Straży Pożarnej oraz ratownicy medyczni.

(KWP w Poznaniu / dpb)

  • Policjanci szykują się do ćwiczeń
  • Policjanci na stadionie
  • Policjant Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu
  • Policjanci wraz z psami służbowymi w akcji
  • Policjanci z Odziału Prewencji Policji KWP w Poznaniu
  • Policjanci i konie podczas ćwiczeń

Film Policjanci ćwiczyli na stadionie w Poznaniu

Opis filmu: ćwiczenia i szkolenia

Pobierz plik Policjanci ćwiczyli na stadionie w Poznaniu (format mp4 - rozmiar 13.93 MB)

Powrót na górę strony