Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymane dwie osoby podejrzane o milionowe oszustwa

Data publikacji 01.04.2016

Leszczyńscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwa na dużą skalę. Sprawcy, prowadząc działalność gospodarczą, skupowali od przedsiębiorców i rolników zboże, nie regulując za nie należności. Straty wynoszą blisko 3 miliony złotych. Podejrzanym grozi nawet 8 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zajęli się sprawą jednej z firm z województwa wielkopolskiego, zajmującą się produkcją paszy dla zwierząt i przemiałem zbóż.

Funkcjonariusze ustalili, że współwłaściciele firmy skupowali zboże od podmiotów gospodarczych i rolników, z odroczonym terminem płatności i nie regulowali za nie należności. Przedsiębiorcy wprowadzali w błąd swoich kontrahentów co do sytuacji finansowej spółki, zapewniając o jej wypłacalności, co było niezgodne z prawdą. Przestępczy proceder trwał od stycznia do sierpnia 2015 roku. Ofiarami oszustów padły osoby z województwa wielkopolskiego i dolnośląskiego.

29 marca br. policjanci na zarządzenie prokuratora zatrzymali współwłaścicieli spółki. To mieszkańcy Wielkopolski w wieku 59 i 61 lat. Materiał dowodowy zgromadzony w toku śledztwa pozwolił na ogłoszenie podejrzanym sześciu zarzutów. Dotyczyły one oszustw na łączną kwotę blisko 3 milionów złotych.

Podczas policyjnych przeszukań zabezpieczono dokumentację spółki, która będzie teraz weryfikowana. Sprawa jest rozwojowa i już dziś wiadomo, że liczba pokrzywdzonych i wartość poniesionych strat ulegnie zwiększeniu.

30 marca br. Prokuratura Rejonowa w Lesznie zastosowała wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci policyjnych dozorów, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju.

(KWP w Poznaniu / ms)

Film Zatrzymane dwie osoby podejrzane o milionowe oszustwa

Pobierz plik Zatrzymane dwie osoby podejrzane o milionowe oszustwa (format mp4 - rozmiar 2.93 MB)

Powrót na górę strony