Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za kradzież auta wartego blisko 200 tys. złotych

Data publikacji 02.04.2016

Policjanci zatrzymali 44-letniego mieszkańca Gdańska na gorącym uczynku kradzieży samochodu. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych w momencie kiedy zmieniał tablice rejestracyjne na fałszywe. Był zaskoczony widokiem policjantów i podjął próbę ucieczki ale po chwili został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Teraz grozi mu nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zajmujący się zwalczaniem przestępczości kryminalnej zdobyli informację, że 44-letni mieszkaniec Gdańska planuje ukraść samochód. Intensywne ustalenia funkcjonariuszy pozwoliły na wytypowanie konkretnego auta zaparkowanego na gdańskich Kokoszkach. Policjanci objęli swoim nadzorem rejon, w którym miało dojść do tego przestępstwa i w nocy ze środy na czwartek zauważyli podejrzanego mężczyznę prowadzącego kradzionego vw T5 California. Po kilkunastu minutach jazdy złodziej zjechał z drogi w kierunku odludnych pól. Mężczyzna jeszcze wysiadł z auta i zaczął wymieniać oryginalne niemieckie tablice rejestracyjne na fałszywe. W tym momencie policjanci postanowili go zatrzymać.

Na widok funkcjonariuszy 44-latek podjął próbę ucieczki ale po kilkunastu sekundach był już w rękach kryminalnych. Odzyskano również samochód i wszystkie znajdujące się wewnątrz przedmioty – całość warta blisko 200 tys. zł. 

Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie spędził noc. Wczoraj usłyszał zarzuty, a sąd zastosował wobec zatrzymanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo grozi mu do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP Gdańsk / mm)

Powrót na górę strony