Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszał 14 zarzutów za kradzieże mienia

Data publikacji 03.04.2016

Policjanci z powiatu bolesławieckiego zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o dokonanie co najmniej kilkunastu przestępstw przeciwko mieniu. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że podejrzany kradł przewody elektryczne, uszkadzając w ten sposób sieci przesyłowe i telekomunikacyjne. Straty oszacowano na kwotę ponad 70 tysięcy złotych. Mężczyzna był także poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione kradzieże.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Warcie Bolesławieckiej ustalili i zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o popełnienie kilkunastu czynów karalnych. Zatrzymany to 21-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego.

Z ustaleń policjantów wynika, że podejrzany działał od stycznia 2015 roku do marca 2016 roku. W tym czasie wielokrotnie dokonywał kradzieży kabli telekomunikacyjnych i światłowodowych. Łupem zatrzymanego padło także wyposażenie jednej ze skrzynek przy punkcie poboru opłat na autostradzie, czym jednorazowo 21-latek spowodował straty w wysokości blisko 30 tysięcy złotych. Natomiast łączne straty wskazane przez pokrzywdzonych opiewają na kwotę ponad 70 tysięcy złotych.

Na bazie zgromadzonych przez policjantów materiałów dowodowych, podejrzanemu przedstawiono 14 zarzutów za kradzieże mienia. Mężczyzna przyznał się do ich popełnienia i wyjaśnił, że skradzione kable opalał, a zdobyty w ten sposób surowiec sprzedawał w różnych punktach skupu metali kolorowych.

21-latek okazał się także poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa przeciwko mieniu.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za kradzież mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony