Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozmawiali z gimnazjalistami o cyberprzestępstwach i zagrożeniach w sieci

Złotoryjscy policjanci, prowadząc działania prewencyjne, tym razem odwiedzili uczniów z Gimnazjum w Wilkowie - Osiedlu. Celem spotkania było przekazanie młodym użytkownikom sieci wiedzy, na temat mogących ich spotkać zagrożeń. Funkcjonariusze poruszyli także temat gróźb składanych w sieci, skutków oraz sposobów na radzenie sobie z tą formą przemocy, a także odpowiedzialności karnej za tego typu czyny. W spotkaniu udział wzięło łącznie blisko 120 osób.

Realizując działania profilaktyczne w szkołach, policjanci ze Złotoryi odwiedzili uczniów Gimnazjum w Wilkowie - Osiedlu. Tematem przewodnim spotkania było przekazanie wiedzy o zagrożeniach towarzyszących korzystaniu z nowych technologii, ale również omówienie odpowiedzialności nieletnich za czyny karalne w obszarze cyberprzestępczości.

Uczniowie mogli w ciekawy sposób dowiedzieć się, jakie niebezpieczeństwa mogą ich spotkać w trakcie ich przygody z Internetem. 

Policjantka prowadząca spotkanie, wykorzystując prezentację multimedialną oraz film "Wyloguj się do życia” - fundacji First, opowiadała uczniom o zagrożeniach online. Jednocześnie młodzież mogła poznać konsekwencje prawne, wynikające z popełniania przestępstw przy użyciu tego rodzaju środków łączności, w tym m.in. gróźb kierowanych do innych użytkowników. 

W spotkaniu udział wzięło łącznie blisko 120 osób.

(KWP we Wrocławiu / ms)

  • spotkanie w gimnazjum #1
  • spotkanie w gimnazjum #2
  • spotkanie w gimnazjum #3
Powrót na górę strony