Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch mężczyzn odpowie za posiadanie i handel narkotykami

Zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających o wadze ok. 100 g, posiadania ponad 1,6 kg marihuany oraz 370 g amfetaminy usłyszeli zatrzymani przez policjantów dwaj mężczyźni, mieszkańcy powiatu siemiatyckiego i ostrowskiego. Wczoraj sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec nich tymczasowego aresztowania.

Wczoraj sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu dwóch młodych mężczyzn, zaangażowanych w handel narkotykami. Zatrzymanie było wynikiem intensywnej i żmudnej pracy policjantów Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach.

Pierwszy z nich, 24-letni mieszkaniec powiatu siemiatyckiego, wpadł w ręce mundurowych w nocy ze środy na czwartek podczas kontroli drogowej. W trakcie przeszukania audi A6, którym mężczyzna podróżował, mundurowi ujawnili przedmioty służące do „porcjowania” narkotyków. Ponadto, ustalono także miejsce ukrycia przez mężczyznę marihuany, jak się okazało w ilości ok. 100 gramów.

Kolejny, 24-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, został zatrzymany w piątkowy poranek. W wyniku przeszukania mieszkania mężczyzny, policjanci zabezpieczyli dodatkowo ponad 1,6 kilograma marihuany oraz blisko 400 gramów amfetaminy. Czarnorynkowa wartość odnalezionych narkotyków to łącznie ponad 120 tysięcy zł.

Podejrzani usłyszeli już zarzuty posiadania i handlu narkotykami. Wczoraj sąd podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu. Grozi im nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci pracujący nad sprawą ustalają, skąd pochodziły zabezpieczone środki odurzające oraz gdzie miały trafić.

(KWP w Białymstoku / ms)

  • zabezpieczone substancje
  • zabezpieczone substancje
  • Zatrzymany podejrzany
Powrót na górę strony