Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowane plantacje konopi

Data publikacji 04.04.2016

Policjanci z Poznania zatrzymali mężczyznę, który w domku na działkach uprawiał konopie indyjskie. U poznaniaka znaleziono także ponad 200 gramów marihuany. Z zabezpieczonych roślin i suszu można by wyprodukować narkotyki o czarnorynkowej wartości ponad 70 tysięcy złotych. Ponadto, policjanci z Piaseczna oraz Wawra zlikwidowali dwie plantacje konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 400 roślin, które uprawiano w specjalnie przystosowanych do tego celu pomieszczeniach w domu oraz garażu.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową oraz z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą, współpracując z mundurowymi z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz z przewodnikiem psa z Izby Celnej z Poznania, zatrzymali plantatora nielegalnych konopi. Funkcjonariusze odkryli jego uprawę w budynku na terenie poznańskich działek 29 marca br.

39-letni poznaniak od razu został zatrzymany. W domku na działce uprawiał konopie indyjskie. Policjanci zabezpieczyli 66 krzewów tych roślin w różnym stadium rozwoju oraz zabezpieczyli ponad 60 gramów marihuany.

Funkcjonariusze postanowili sprawdzić jeszcze miejsce zamieszkania zatrzymanego mężczyzny. Tam również znaleźli narkotyki. Zabezpieczyli ponad 200 gramów marihuany. Jak wynika z wyliczeń policjantów i funkcjonariuszy Izby Celnej z zabezpieczonych roślin i suszu można by wyprodukować blisko 2500 porcji narkotyków o czarnorynkowej wartości ponad 70 tysięcy złotych.

Prokuratura na wniosek Policji zastosowała wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za nielegalną uprawę konopi 39-letniemu poznaniakowi grozi teraz nawet 8 lat więzienia.

----

Już od kilku dni funkcjonariusze z wydziału kryminalnego piaseczyńskiej komendy zbierali informacje o profesjonalnie zorganizowanej uprawie konopi indyjskich, znajdującej się na terenie powiatu piaseczyńskiego. Przeprowadzone w tej sprawie rozpoznanie doprowadziło mundurowych do posesji na terenie gminy Prażmów. Wewnątrz wynajmowanego domu policjanci ujawnili uprawę ze 180 roślinami konopi. Nad właściwym procesem tej hodowli czuwał zamontowany system nawadniania, wentylacji i oświetlenia. Podjęte przez piaseczyńskich kryminalnych działania doprowadziły do zatrzymania dwóch osób, odpowiedzialnych za prowadzoną produkcję.

Plantację zlikwidowali także funkcjonariusze z komisariatu w Wawrze, którzy otrzymali operacyjną informację o prawdopodobnej domowej plantacji marihuany. Policjanci natychmiast przygotowali działania i podjęli obserwację. W momencie, kiedy właściciel posesji pojawił się na niej, przystąpiono do interwencji. Podczas przeszukania, w jednym z pomieszczeń garażowych policjanci znaleźli 212 krzewów konopi indyjskich, które były specjalnie dogrzewane i naświetlane lampami. Rośliny zostały zabezpieczone, a 41-latek zatrzymany.

Teraz zatrzymani mężczyźni odpowiedzą za swoje czyny. Za uprawę konopi grozi kara do 2 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / KSP / ms)

Film Działkowy plantator wpadł z narkotykami

Pobierz plik Działkowy plantator wpadł z narkotykami (format mp4 - rozmiar 3.9 MB)

Film Zlikwidowane plantacje konopi

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zlikwidowane plantacje konopi (format flv - rozmiar 13.93 MB)

Powrót na górę strony