Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z garnizonu kujawsko-pomorskiego mistrzami Polski

Data publikacji 04.04.2016

Policjanci z garnizonu kujawsko-pomorskiego reprezentujący IPA Bydgoszcz zwyciężyli w IV Otwartych Mistrzostwach Polski Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (IPA) w tenisie stołowym, które odbyły się w miniony weekend w Radomiu. Triumfatorem turnieju indywidualnego został asp. szt. Maciej Rakowicz z komendy w Świeciu, reprezentujący IPA Bydgoszcz. Tuż za nim uplasował się st. sierż. Artur Kowal również reprezentant Bydgoszczy.

W Radomiu, w dniach 2-3 kwietnia br. odbyły się drużynowe i indywidualne IV Otwarte Mistrzostwa Polski Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji w tenisie stołowym.

W zawodach drużynowych wystąpiło 14 drużyn reprezentujących różne regiony Polski. Drużyna IPA Bydgoszcz wystąpiła w składzie: asp. szt. Maciej Rakowicz (KPP w Świeciu), asp. szt. Jacek Lutowski (KPP w Świeciu), st. sierż. Artur Kowal (KMP w Bydgoszczy).

Drużyna z garnizonu kujawsko-pomorskiego bez porażki w grupie, w ćwierćfinale spotkała się z reprezentacją Straży Granicznej z Przemyśla, wygrywając cały pojedynek 3:0. W półfinale IPA Bydgoszcz pokonała drużynę Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych z Radomia.

W finale drużynowym Mistrzostw Polski po bardzo zaciętym i pięciomeczowym pojedynku drużyna Śląsko-Małopolskiej Straży Granicznej z Raciborza musiała uznać wyższość drużyny z Bydgoszczy, przegrywając całe spotkanie 2:3.
Natomiast w turnieju indywidualnym złoto przypadło asp.szt. Maciejowi Rakowiczowi, a srebro st.sierż. Arturowi Kowalowi z IPA Bydgoszcz.

Cały turniej stał na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony