Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlował amfetaminą, haszyszem oraz tabletkami ekstazy – policjanci zabezpieczyli blisko 1 tys. porcji narkotyków

Data publikacji 04.04.2016

Policjanci z Wałbrzycha zatrzymali mężczyznę, u którego zabezpieczono blisko 1 tys. porcji handlowych amfetaminy, haszyszu oraz tabletek ekstazy. Środki odurzające 19-latek ukrył w tapczanie matki. Mężczyzna tłumaczył się, że handlując narkotykami dorabia sobie do kieszonkowego. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Za handel narkotykami grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu w wyniku prowadzonych czynności operacyjnych zatrzymali 19-latka podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. Do zatrzymania doszło w jednym z mieszkań na terenie miasta. Funkcjonariusze w trakcie przeszukania mieszkania mężczyzny w tapczanie jego matki, ujawnili i zabezpieczyli prawie 1000 porcji handlowych amfetaminy, haszyszu oraz tabletek ekstazy. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Zebrany materiał pozwolił na przedstawienie 19-latkowi zarzutów posiadania narkotyków i handlu nimi. Sam zatrzymany przyznał się, że handlując narkotykami dorabia sobie do kieszonkowego. Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy ustalają m. in. skąd pochodziły narkotyki i do kogo miały trafić. O dalszych losach nastolatka zadecyduje sąd. W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za handel narkotykami grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP Wrocław / mm)

  • biały proszek w woreczkach i waga elektroniczna
  • tabletki ekstazy
  • haszysz w woreczku
Powrót na górę strony