Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pozbawili człowieka wolności, teraz sami są zatrzymani

Data publikacji 04.04.2016

Czterech mężczyzn będzie odpowiadać za pozbawienie wolności ze szczególnym udręczeniem i zmuszanie człowieka do określonego zachowania. Przed kilkoma dniami uprowadzili 42-latka z ulicy, potem uwięzili go w opuszczonym gospodarstwie. Groźbami i biciem zmuszali go do zwrotu pieniędzy. Policjanci zatrzymali napastników. Wczoraj sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

Do zdarzenia doszło w czwartek po południu, na jednej z ulic Lubaczowa. W pewnym momencie, do mężczyzny stojącego przy swoim samochodzie podjechał volkswagen transporter. Z samochodu wysiadł człowiek i siłą wciągnął 42-latka do pojazdu. W samochodzie przebywało trzech mężczyzn. Skrępowali pokrzywdzonemu ręce, po czym wywieźli go do innej miejscowości. Mężczyzna przez ponad godzinę był przetrzymywany w opuszczonym budynku. Tam napastnicy zastraszali go i bili. Używali wobec niego przemocy. Prawdopodobnie powodem były rozliczenia finansowe. 

42-letni mieszkaniec gminy Lubaczów zaraz po tym, jak został uwolniony, opowiedział o wszystkim policjantom. Krótko po tym, funkcjonariusze wydziału kryminalnego zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 24 do 69 lat. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli zarzuty pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem, pobicia i zmuszania do określonego zachowania. 

Wczoraj, na wniosek policji i prokuratury, sąd zastosował wobec czterech podejrzanych tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące. Za przestępstwa, których się dopuścili grozi kara pozbawienia wolności na okres nie krótszy niż trzy lata. Trwa prokuratorskie śledztwo, które wyjaśni okoliczności przestępstwa i motywy działania sprawców.

(KWP w Rzeszowie / ms)

Powrót na górę strony