Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie uratował życie

Data publikacji 04.04.2016

Policjant z Wydziału Konwojowego KWP w Szczecinie, będąc po służbie uratował życie człowiekowi, który chciał popełnić samobójstwo. Mężczyzna wszedł na słup energetyczny, aby się powiesić. Funkcjonariusz poluźnił kabel zaciśnięty na szyi mężczyzny, a następnie ściągnął mężczyznę z wysokości i wezwał na miejsce służby.

Policjant, który uratował życie mężczyźnie,  był w niedzielne popołudnie poza służbą. Sierż. szt. Stanisław Kaczmarek z Wydziału Konwojowego KWP w Szczecinie wyjechał na przejażdżkę motorem w okolicach terenów leśnych, znajdujących się przy stacji PKP Szczecin Zdunowo. Jadąc drogą w pobliżu torów kolejowych, zauważył znajdującego na słupie elektrycznym mężczyznę, który miał na szyi zawiązaną pętle z kabla.

Policjant natychmiast podjechał do niego, zapytał co się dzieje. Z mężczyzną był logiczny kontakt. Funkcjonariusz poluźnił kabel zaciśnięty na szyi, ściągnął go z wysokości i zadzwonił po służby ratunkowe. Sierż. szt. Kaczmarek  wraz z mężczyzną znajdowali się w kompleksie leśnym, co utrudniało dojazd służb. Policjant pomógł mu przejść do stacji PKP Zdunowo, gdzie wspólnie oczekiwali na pogotowie. Pacjent został przewieziony do szpitala.

Funkcjonariusz, który udzielił pomocy mężczyźnie ma 8-letni staż w Policji. Nie jest to pierwsza sytuacja, kiedy w podobnych okolicznościach uratował komuś życie.

(KWP w Szczecinie / ms)

Powrót na górę strony