Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany seryjny podpalacz

Data publikacji 04.04.2016

Policjanci z Kobiernic zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzanego o szereg podpaleń na terenie Kóz. Płonęły budynki gospodarcze, kontenery i samochody. Straty sięgają ponad 70 tys. złotych. Zatrzymany odpowie nie tylko za podpalenia, ale także za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 5 lat za kratami.

Tylko w miniony piątek - 2 kwietnia - doszło do dwóch pożarów. Najpierw spłonął magazyn przy sklepie spożywczym wraz ze składowanym tam sprzętem i opakowaniami, a następnie nadpaleniu uległy schody budynku gospodarczego przy ul. Południowej. Wcześniej doszło do pożaru śmieci, składowanych na cmentarzu. Śledczy podejrzewali, że pożary to efekt świadomych podpaleń. Zaczęli dokładnie przyglądać się całej sprawie. Przeprowadzona została szczegółowa ekspertyza i dokładne oględziny miejsc, w których doszło do pożarów. Rozpoczęto również obserwację tego rejonu. W miejsca, gdzie dochodziło do pożarów, skierowano dodatkowe patrole, zarówno umundurowane, jak i operacyjne.

Śledczy ustalili, że związek z podpaleniami może mieć 25-latek z Kóz. W sobotę 2 kwietnia policjanci z Kobiernic zatrzymali sprawcę w czasie kontroli drogowej. Okazało się, że kierował fiatem seicento, mając w organizmie blisko promil alkoholu. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Zgromadzony materiał dowodowy dostarczył podstaw do przedstawienia mu zarzutów. Oprócz wspomnianych czynów, 25-latek ma na swoim koncie także podpalenie mercedesa o wartości 20 tys. zł. Do zdarzenia tego doszło w sierpniu zeszłego roku.

Zatrzymany przyznał się do podpaleń. Dlaczego wywoływał pożary, wykaże prowadzone w tej sprawie postępowanie. Grozi mu do 5 lat więzienia. Dzisiaj zatrzymany zostanie doprowadzony do prokuratury. Śledczy wnioskują o jego tymczasowe aresztowanie.

(KWP w Katowicach / ms)

Film Zatrzymany seryjny podpalacz

Pobierz plik Zatrzymany seryjny podpalacz (format mp4 - rozmiar 4.52 MB)

Powrót na górę strony