Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Postrzelił podczas kłótni

Data publikacji 04.04.2016

Dramatyczny finał kłótni dwóch mężczyzn. Do jednego z łódzkich szpitali trafił 35-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego, który podczas kłótni postrzelony został przez 50-letniego mieszkańca Warszawy. Kutnowscy policjanci zatrzymali podejrzewanego. Pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

2 kwietnia 2016 roku o godzinie 14:00 oficer dyżurny kutnowskiej policji otrzymał informacje, że w miejscowości Wola Chruścińska doszlo do postrzelenia człowieka. 50-letni mieszkaniec Warszawy podczas kłótni użył broni w stosunku do 35-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego. Jak ustalili policjanci, do awantur między dwoma mężczyznami dochodziło już wcześniej. Mieszkaniec Warszawy, który na terenie powiatu kutnowskiego posiadał grunty rolne, był w konflikcie z sąsiadem od kilku lat. Feralnego dnia również doszło do awantury, która niestety zakończyła się tragicznie. Podczas kłótni 50-letni mieszkaniec Warszawy użył w stosunku do swojego sąsiada broni palnej. Jak twierdził, zrobił to w obronie własnej. Trafiony z rewolweru w klatkę piersiową mężczyzna został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do jednego z łódzkich szpitali. Jego stan jest stabilny.

50-latek został zatrzymany przez kutnowskich policjantów. Mundurowi zabezpieczyli także broń, z której strzelał. Mężczyzna posiadał na nią pozwolenie. Zatrzymany usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa. Czyn ten zagrożony jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony