Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradziony w Niemczech, odzyskany w Gorzowie

Gorzowscy policjanci zatrzymali po pościgu dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodu. Mężczyźni próbowali uniknąć odpowiedzialności, nie zatrzymując się do kontroli. Obaj zostali zatrzymani, a odzyskany volkswagen trafił na policyjny parking. Okazało się, że auto skradziono dzień wcześniej na terenie Niemiec.

Wspólna praca gorzowskich kryminalnych i policjantów z Wydziału Sztabu Policji Komendy Miejskiej doprowadziła do odzyskania skradzionego samochodu. Mundurowi o kradzieży osobowego volkswagena zostali poinformowani w piątek /1 kwietnia/. Wtedy właściciel auta zgłosił jego kradzież, do której miało dojść tego samego dnia na terenie Niemiec. Wartość skradzionego samochodu to około 25 tys. złotych. Dzięki współpracy pomiędzy niemiecką i polską Policją szybko udało się ustalić, że samochód może wjechać na teren województwa lubuskiego. Informacje te potwierdziły się.

W piątek /1 kwietnia/ kilka minut przed godziną 21 policjanci zauważyli golfa odpowiadającego opisowi na ul. Al. Odrodzenia w Gorzowie. Sygnały nakazujące zatrzymać się do kontroli nie przyniosły jednak rezultatu. Kierowca golfa uciekał ul. Pomorską, kierując się na rondo Santockie. Wtedy policjanci powiadomili pozostałe patrole. Na rondzie wjechał pod prąd i zatrzymał się dopiero zablokowany przez kolejny radiowóz. Pasażer próbował uciekać pieszo. Został szybko dogoniony przez interweniujących policjantów.

Okazało się, że autem jechało dwóch mężczyzn w wieku 41 i 31 lat. Policjanci znaleźli w samochodzie niewielkie ilości marihuany i amfetaminy. Obaj zatrzymani zostali przewiezieni do gorzowskiej komendy, gdzie usłyszeli zarzuty kradzieży samochodu. 31-letni pasażer, który działał w warunkach recydywy, odpowie również za posiadanie narkotyków. Prokurator Rejonowy w Gorzowie Wlkp. zastosował wobec mężczyzn dozór Policji i poręcznie majątkowe.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

  • odzyskany samochód
  • odzyskany samochód i policjant
  • odzyskany samochód
Powrót na górę strony