Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowane dwie nielegalne fabryki tytoniu

Data publikacji 05.04.2016

Blisko 3 tony liści tytoniu oraz ponad 150 kg krajanki tytoniowej zabezpieczyli policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu w czasie działań na terenie trzech województw. Uszczuplenia skarbu państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego to blisko 2 miliony złotych. Zatrzymanym grozi do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Ostatnie kilka dni, to okres wytężonej pracy dla policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu. Mundurowi z Radomia weszli na kilka posesji położonych na terenie województw podkarpackiego, mazowieckiego oraz świętokrzyskiego. Policjanci podejrzewali kilka osób o wprowadzanie do obiegu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się w miniony weekend.

Jak się okazało, mieszkaniec województwa świętokrzyskiego kupował na terenie województwa podkarpackiego liście tytoniu, które następnie były rozprowadzane m.in. na Mazowszu. By nielegalny proceder zalegalizować, mężczyzna kupił wcześniej na terenie Litwy firmę, która w zakresie swojej działalności miała obrót tytoniem. Liście tytoniu nie opuszczały jednak Polski, lecz były sprzedawane na miejscu.

Przeszukując pomieszczenia gospodarcze, policjanci odnaleźli m.in. prawie 3 tony liści tytoniu, ponad 150 kg krajanki tytoniowej, ponad 13 tys. sztuk papierosów, trzy maszyny do cięcia tytoniu oraz betoniarkę wraz z palnikami do suszenia tytoniu.

Jak ustalono, uszczuplenia skarbu państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego to blisko 2 miliony złotych.

Do sprawy zatrzymano cztery osoby (27-32 lata), którym grozi nawet do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna. Policjanci traktują sprawę jako rozwojową i nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(KWP Radom / mm)

Powrót na górę strony