Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobił mężczyznę kolbą karabinu maszynowego

Data publikacji 05.04.2016

Sosnowieccy policjanci, przy wsparciu antyterrorystów oraz oficerów Centralnego Biura Śledczego Policji, zatrzymali 45-letniego katowiczanina. Mężczyzna ten pobił 31-letniego mieszkańca Sosnowca kolbą karabinu maszynowego. W mieszkaniu mężczyzny oprócz broni i amunicji policjanci znaleźli także znaczne ilości narkotyków.

Pod koniec marca w sosnowieckiej dzielnicy Zagórze, na jednej z osiedlowych ulic, doszło do pobicia 31-letniego mieszkańca Sosnowca. Napastnik posłużył się kolbą karabinu maszynowego CZ kaliber 7,62 mm. Dodatkowo groził on zarówno swojej ofierze, jak i świadkom zdarzenia, co wobec faktu, że miał przy sobie broń palną, przeraziło pokrzywdzonych.

Sosnowieccy kryminalni namierzyli sprawcę w mieszkaniu, wynajmowanym przez niego w innej dzielnicy miasta. Przy wsparciu antyterrorystów oraz oficerów CBŚP zatrzymali 45-letniego katowiczanina.

W mieszkaniu, które zajmował, znaleziono karabin maszynowy wraz z ostrą amunicją. W toku dalszych przeszukań policjanci zabezpieczyli również znaczne ilości narkotyków. Mundurowi przejęli łącznie ponad 730 gramów amfetaminy i jej pochodnych.

Sosnowiecki sąd zastosował wobec 45-latka tymczasowy areszt. Zatrzymany był już w przeszłości wielokrotnie karany. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

(KWP Katowice / mm)

Powrót na górę strony