Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanego o zabójstwo kobiety

Data publikacji 05.04.2016

Zarzut zabójstwa ciąży na zatrzymanym przez żyrardowskich policjantów mężczyźnie. 31-latek jest podejrzanym o spowodowanie śmierci młodej kobiety, której zwłoki z raną postrzałową znaleziono ukryte w jednej z piwnic. Kobieta, po zgłoszeniu od rodziny, od ubiegłego piątku była poszukiwana jako zaginiona.

O zaginięciu córki powiadomiła 1 kwietnia br. jej matka. Od tej pory, policjanci z komendy w Żyrardowie rozpoczęli ustalenia w tej sprawie. Informacje wskazywały, że 31-latka zniknęła już 29 marca br. podczas imprezy w jednym z mieszkań i że mogło się jej stać coś złego. Funkcjonariusze sprawdzali między innymi różne kontakty towarzyskie kobiety i skontrolowali szereg adresów. Drugiego dnia poszukiwań okazało się, że zaginiona nie żyje, a jej ciało z raną postrzałową odnaleziono ukryte w piwnicy przy tej samej ulicy, przy której odbywała się feralna impreza.

Do wyjaśnienia policjanci zatrzymali 5 osób, w tym 31-latka, podejrzanego o zabicie kobiety. Materiał dowodowy wstępnie wskazuje, że do tragedii doszło podczas libacji alkoholowej. Podejrzany miał dopuścić się zbrodni, bo kobieta go zdenerwowała.

Kodeks karny za zabójstwo przewiduje karę nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / ms)

Powrót na górę strony