Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa zajmująca się kradzieżami samochodów ciężarowych

Policjanci zwalczający przestępczość samochodową z komendy miejskiej w Gdańsku zlikwidowali zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się kradzieżami samochodów ciężarowych. Funkcjonariusze zatrzymali siedmiu mężczyzn w wieku 32-43 lat. Policjanci odzyskali dwa skradzione pojazdy o wartości przeszło pół miliona złotych. Zatrzymanym grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Od kilku miesięcy policjanci zwalczający przestępczość samochodową z komendy miejskiej w Gdańsku rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się kradzieżami samochodów ciężarowych. W niedzielę na terenie województwa wielkopolskiego oraz pomorskiego kryminalni z Gdańska zatrzymali siedmiu mężczyzn w wieku 32-43 lat. Na terenie firmy jednego z zatrzymanych, w województwie wielkopolskim, policjanci znaleźli dwa skradzione w styczniu br. na terenie Gdańska pojazdy ciężarowe o łącznej wartości przeszło 0,5 mln. zł. W trakcie przeszukań mieszkań zatrzymanych, funkcjonariusze zabezpieczyli na poczet przyszłych kar przeszło 100 tys. zł. w gotówce.

Wszyscy zatrzymani zostali przewiezieni do Gdańska. Policjanci przedstawili im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz kradzieży z włamaniem dwóch pojazdów ciężarowych.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań. Policjanci sprawdzają związek zatrzymanych mężczyzn z innymi podobnymi spawami.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia, a za udział w zorganizowanej grupie przestępczej kara do lat 5.

(KWP w Gdańsku / ms)

  • Zatrzymany podejrzany
  • Zatrzymany podejrzany

Film Rozbita grupa zajmująca się kradzieżą samochodów ciężarowych

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Rozbita grupa zajmująca się kradzieżą samochodów ciężarowych (format flv - rozmiar 13.93 MB)

Powrót na górę strony