Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozpowszechniał nielegalne pliki muzyczne

Żagańscy policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą przedstawili 25 zarzutów mężczyźnie, podejrzanemu o utrwalanie i rozpowszechnianie nielegalnych plików muzycznych oraz o umyślne paserstwo programów komputerowych.

Policjanci z Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu kończą dużą sprawę, związaną z łamaniem praw autorskich i paserstwem programów komputerowych. W czasie prowadzonego postępowania, policjanci zebrali materiał dowodowy związany z popełnieniem 25 przestępstw.

Policjanci przedstawili 37-letniemu mieszkańcowi Żagania zarzuty dotyczące utrwalania i tym samym rozpowszechniania nielegalnych plików muzycznych oraz plików z filmami fabularnymi (5 zarzutów związanych z utrwalaniem i rozpowszechnianiem 20 plików muzycznych i 38 filmów). Druga część postanowienia o przedstawieniu zarzutów dotyczy 20 przestępstw, związanych z paserstwem oprogramowań komputerowych o wartości prawie 6 tys. złotych.

W czasie prowadzonego postępowania, policjanci zabezpieczyli w miejscu zamieszkania podejrzanego komputer i płyty z nagranymi plikami muzycznymi oraz oprogramowaniami komputerowymi. Zakończone postępowanie zostanie z aktem oskarżenia przekazane przez Prokuraturę Rejonową w Żaganiu do sądu.

Za paserstwo programów komputerowych podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i przepadek  zabezpieczonego sprzętu i płyt. Dodatkowo, zgodnie z ustawą o prawie autorskim, jeśli ktoś bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom w celu rozpowszechnienia utrwala lub zwielokrotnia cudzy utwór w wersji oryginalnej lub w postaci opracowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. 

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

  • zabezpieczone przedmioty
  • zabezpieczone przedmioty
  • zabezpieczone przedmioty

Film Rozpowszechniał nielegalne pliki muzyczne

Pobierz plik Rozpowszechniał nielegalne pliki muzyczne (format mp4 - rozmiar 4.81 MB)

Powrót na górę strony