Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad kilogram narkotyków

Data publikacji 05.04.2016

Blisko kilogram amfetaminy, pół kilograma marihuany oraz uprawę 16 krzaków marihuany zabezpieczyli kryminalni z zespołu do walki z przestępczością narkotykową w Słupsku. W związku ze sprawą policjanci zatrzymali 32-letniego mężczyznę oraz 31-letnią kobietę. Sąd w Słupsku przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora o tymczasowym aresztowaniu słupszczanina. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz uprawę, grozi kara więzienia na czas nie krótszy od lat 3.

Słupscy policjanci z zespołu do walki z przestępczością narkotykową sprawdzają każdą informację o osobach, które mogą posiadać środki odurzające lub substancje psychotropowe oraz nimi handlować. Tym razem ustalenia kryminalnych doprowadziły do jednego z mieszkań w Słupsku należącego do 32-letniego mieszkańca tego miasta.

W trakcie przeszukania mieszkania okazało się, że w jednym z pokoi ustawiono namiot, wewnątrz którego jest 16 dojrzałych już krzaków marihuany. Pomieszczenie to zostało przystosowane i wyposażone w lampy, wentylatory oraz odczynniki chemiczne. W pokoju policjanci znaleźli ukryte w szafach i spakowane już w foliowe pakiety narkotyki. Łącznie kryminalni zabezpieczyli ponad 700 gramów amfetaminy oraz pół kilograma marihuany. Na wyposażeniu znajdowała się także waga służąca do ich porcjowania.

W mieszkaniu kryminalni zatrzymali dwie osoby, 32-letniego mężczyznę oraz 31-letnia kobietę. Osoby te odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości środków odurzających oraz ich uprawę. Jak ustalili śledczy, zlikwidowany proceder uprawy narkotyków trwał w tym miejscu od co najmniej kilku miesięcy. Z uprawy marihuany zatrzymani mogli wyprodukować co najmniej kilka tysięcy porcji dilerskich. Wstępne ustalenia funkcjonariuszy pozwalają wycenić łączną wartość zabezpieczonych narkotyków na kwotę co najmniej 50 tysięcy złotych.

Sąd po przesłuchaniu podejrzanych przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratora i aresztował na trzy miesiące 32-letniego słupszczanina. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz uprawę konopi, grozi zatrzymanym kara nawet do 10 lat więzienia.

(KWP Gdańsk / mm)

Film plantacja narkotyków - Słupsk

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik plantacja narkotyków - Słupsk (format flv - rozmiar 18.77 MB)

Powrót na górę strony