Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy ze Szczytna dotarł na podium maratonu rowerowego „Śladami Billego Kida”

Data publikacji 06.04.2016

W pracy - dzielnicowy szczycieńskiej komendy, w czasie wolnym - zawzięty miłośnik kolarstwa. Mowa o sierż. sztab. Wojciechu Tworkowskim, który w ramach czasu wolnego bierze udział w maratonach rowerowych. Zarówno jego praca jak i pasja wymagają dużo poświęceń, jednak i jedno i drugie przynosi mu ogromną satysfakcję. W Mrągowie po przebyciu 20-sto kilometrowego dystansu, policjant stanął na podium maratonu rowerowego.

W sobotę (02.04.2016) w Mrągowie odbył się I etap Maratonu Rowerowego - Śladami Billego Kida. Uczestnicy zawodów przekroczyli linię startową o godz. 12:00, by pokonać dystans około 20-stu kilometrów. Wśród 40-stu uczestników rajdu znalazł się również dzielnicowy szczycieńskiej komendy - sierż. sztab. Wojciech Tworkowski.

Rowerzyści mieli do pokonania najtrudniejszy odcinek tej trasy rowerowej, składający się z wąskich i krętych ścieżek, długich i krótkich podjazdów oraz szybkich i stromych zjazdów. Policjant wykazał się ogromną zawziętością i walecznością, chociaż jak sam twierdzi „nie było łatwo”. Okazało się, że pasja i włożony trud przyniósł ogromna satysfakcję.

Sierż. Sztab. Wojciech Tworkowski stanął na podium zajmując II miejsce w swojej kategorii wiekowej oraz II miejsce wśród wszystkich uczestników pokonanego dystansu. Policjant swoją przygodę z jednośladem rozpoczął jakiś czas temu. Na początku były to jedynie dłuższe przejażdżki rowerowe dobrze znanymi ścieżkami leśnymi, jednak z biegiem czasu przerodziły się one w pasję. Naturalną konsekwencją stało się dla niego uczestnictwo w rajdach, półmaratonach i maratonach.

Policjant szczycieńskiej komendy jest dobrym przykładem na to, że warto czas wolny od pracy poświęcić na coś, co również przynosi ogromną satysfakcje.

Szczycieńskiemu dzielnicowemu serdecznie gratulujemy udanych startów i życzymy dalszych sukcesów!

(KWP w Olsztynie / ms)

Powrót na górę strony