Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gromadził zdjęcia nagich nastolatek

Policjanci z Komisariatu Policji w Morawicy oraz zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali mężczyznę, który za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych doprowadzał do sytuacji, w których nastoletnie dziewczyny wysyłały mu swoje nagie zdjęcia. Grozi mu teraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Cała sytuacja rozpoczęła się od momentu, gdy policjanci z Komisariatu w Morawicy otrzymali informację, że nastolatka z powiatu kieleckiego koresponduje z nieznanym jej mężczyzną. Rozmowa przez jeden z portali społecznościowych zaniepokoiła jej rodzinę, dlatego postanowili zgłosić tę sytuację policjantom. W działania w tej sprawie włączyli się również funkcjonariusze, zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości, którzy dokładnie sprawdzili podejrzenia zgłaszającego.

Jak się okazało, nieznajomym podającym się za dwudziestoletniego chłopaka był 40-letni mężczyzna. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że założył on profil z nieswoim zdjęciem oraz danymi, po czym nawiązał kontakt z nastolatką. Po tym, jak zdobył zaufanie dziewczyny, namawiał ją do wysyłania mu swoich nagich zdjęć oraz składał propozycję obcowania płciowego. Funkcjonariusze zabezpieczyli jego telefony komórkowe, laptop oraz tablet. Ponadto okazało się, że nastolatka nie była jedyną, z którą 40-latek utrzymywał podobne kontakty. Policjanci ustalili jeszcze jedną dziewczynkę, pokrzywdzoną jego działaniem.

Mężczyzna został zatrzymany w miniony poniedziałek. Wczoraj został doprowadzony do Prokuratury. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Mając tę sytuację na uwadze, przypominamy rodzicom i opiekunom o zwracaniu uwagi w jaki sposób ich dzieci korzystają z internetu. Należy ostrzegać je przed nawiązywaniem nowych znajomości na różnych czatach i portalach oraz tłumaczyć, jak należy bezpiecznie poruszać się w sieci.

Przypominamy, że prowadząc korespondencję trzeba mieć na uwadze, że to, co pisze nam druga strona, nie zawsze jest prawdą. Wiele osób ukrywa swoje poglądy, nastawienie, skłonności, negatywne cechy charakteru, a nierzadko swoją tożsamość, tak jak w opisywanym przypadku. Takie osoby, by utrzymać kontakt i osiągnąć swój cel, starają się być bardzo przyjazne, popierają nasze poglądy i prezentują siebie w jak najlepszym świetle.

(KWP w Kielcach / ms)

  • Zatrzymany podejrzany
  • Zabezpieczone przedmioty
Powrót na górę strony