Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni kierowcy stracili prawa jazdy

Data publikacji 06.04.2016

Tylko jednego dnia gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy czterem kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Wśród nich był 29-letni kierowca, który miał na liczniku aż 167 km/h. Mundurowi z Płońska także zatrzymali pirata drogowego, który w terenie zabudowanym prowadził pojazd z prędkością 177 km/h.

W Gdańsku, do interwencji zakończonych zatrzymaniem praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości, doszło we wtorek rano. Około godz. 9:10 policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca Gdańska, który seatem jechał o 52 km/h więcej, niż wynosi dopuszczalna prędkość. Kilkanaście minut później na ul. Elbląskiej prawo jazdy zatrzymano 40-latkowi z powiatu gdańskiego, który jechał peugeotem z prędkością 102 km/h, tam gdzie ograniczenie prędkości było do 50 km/h. Obydwaj kierowcy za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami karnymi.

Tego samego dnia o godz. 11:40 na ul. Sucharskiego policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierującego seatem, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 167 km/h. Kierowcą okazał się 29-letni mieszkaniec Gdańska. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość aż o 97 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. 29-latek został również ukarany mandatem karnym i 10 punktami karnymi. Godzinę później na tej samej ulicy funkcjonariusze zatrzymali 36-letniego gdańszczanina, który jechał citroenem o 73 km/h więcej , niż wynosi dopuszczalna prędkość.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty, zostaje wydana decyzja administracyjna, skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące.

Od początku roku 2016, policjanci ruchu drogowego z Gdańska zatrzymali już 105 praw jazdy kierowcom, którzy w sposób rażący przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym.

----

Wczoraj w miejscowości Arcelin uwagę policjantów z płońskiej drogówki zwrócił osobowy VW, który po wyprzedzeniu radiowozu znacznie przyspieszył. Na dodatek jego prędkość wciąż się zwiększała. Jadący za volkswagenem funkcjonariusze zmierzyli jego prędkość. W kolejnej miejscowości, tuż przed Płońskiem, w obszarze zabudowanym pomiar wskazał 177 km/h, czyli aż o 127 km/h więcej niż dopuszczają przepisy ruchu drogowego.

Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli. Po wylegitymowaniu kierującego okazało się, że jest nim 36-letni mieszkaniec pow. warszawskiego zachodniego. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a za popełnione wykroczenie zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

(KWP w Gdańsku / KWP w Radomiu / ms)

Film Kolejni kierowcy stracili prawa jazdy

Pobierz plik Kolejni kierowcy stracili prawa jazdy (format mp4 - rozmiar 3.58 MB)

Powrót na górę strony